פרדוקס הג'וניורים – 5 צעדים שיעזרו לך להיכנס להייטק ללא ניסיון

אני זוכר את תהליך חיפוש העבודה. איך אפשר לשכוח את עשרות הפעמים שקיבלתי את אותה התשובה 'אנו מצטערים, אבל החלטנו להתקדם עם מועמד אחר'. רק רציתי הזדמנות אחת. לבסוף, לאחר 5 חודשים של חיפושים, התקבלתי לעבודה הנוכחית שלי, Community Specialist בחברת Check Point Software Technologies Ltd.

הקושי הוא לא במקרה. רק 10% מהמשרות בהייטק הן משרות התחלתיות (הדורשות ניסיון של 0-2 שנים). הרי, תחילת עבודה של ג'וניור דורשת שעות עבודה רבות ויקרות של הוותיקים. אז איך לעזאזל (סלחו לי על הצרפתית) ניתן להכנס להייטק ללא ניסיון?
הנה 5 טיפים שיעזרו לכם במסע לעבר התפקיד הראשוני בהייטק:

1. תתנדבו
כן, איזה טיפ מוזר אה? אז זהו, שזה אחד הדברים שעזרו לי יותר מהכל להכנס להייטק. התנדבתי מעל שנתיים בתור מנהל קהילת הבוגרים של Taglit-Birthright Israel. מי שהדריך אותי ואת הצוות, היה מעין מנטור עבורי ושאב אותי פנימה לתוך עולם ניהול הקהילות, ונתן לי ים ערך וכלים. רוב הידע שלי על ניהול קהילות, הגיע מאותו תפקיד. כיום כאמור אני מנהל קהילה בצ'ק פוינט. ההתנדבות נתנה לי גם את הזכות לתרום למקום שאני מחובר אליו, למטרות ולערכים שלו וגם לבסוף עזרה לי להתפתח אישית, מקצועית ולהכיר עוד מעגלים עם אנשים מדהימים. וכך גם אתם יכולים – תלכו לעמותה שאתם מחוברים אליה ותתנדבו בתפקיד שאתם שואפים אליו.

2. תעבדו על פרויקטים
יצא לי לדבר לאחרונה עם קולגה מאמאזון. הוא שיתף אותי כי הם מתחילים לגייס לצוות אנשים נוספים ושאלתי אותו "מה בדיוק אתה מחפש במועמד?" הוא ענה לי שהוא מחפש את אותם High-Performs. אותם אנשים שיתנו למעבר למה שהם נדרשו או התבקשו. אותם אנשים שאכפת להם ורוצים לעשות אימפקט וליצור ערך ולהוביל את החברה קדימה. גם אתם יכולים להיות כאלה!
כאשר אתם עובדים על פרויקטים ויוזמות שהם לא חלק מהמחויבות שלכם ללימודים, עבודה או כל מסגרת אחרת זה מעיד על האופי שלכם המון, גם אם זה הצליח או לא. בנוסף, התיק עבודות שתבנו יעזור למעסיקים לבחון בדרך נוספת ולהבין טוב יותר איזה ערך תתנו לחברה (בטח יותר מהקורות חיים). תוכלו לשתף את הפרויקטים בלינקדאין (תחת Feature) או לפתוח אתר בWIX או לשתף בGithub או עוד פלטפורמות שבהם תוכלו להציג את הפרויקטים, היוזמות, העבודות והדברים המדהימים שעשיתם.

3. למדו מיומנויות חדשות
לפי הדו"ח של הפורום הכלכלי העולמי מ2020 Future of Jobs 40% מהעובדים יצטרכו לעשות Reskilling. כלומר, יצטרכו להמיר או ללמוד מיומנויות חדשות כדי להגיע למשרה יציבה אחרת. המזל הוא שאנו נמצאים בעידן הטוב ביותר בהיסטוריה לרכישת ידע חדש. כאשר אתם מתכננים ללמוד מיומנויות חדשות, אל תתמקדו רק במה שאתם אוהבים, אלא גם תמיד תעקבו אחרי המגמות בעולם ומה שוק העבודה צריך. תלמדו מיומנויות חדשות שהן בעלות ערך ונדירות.
מקומות שניתן בזול או בחינם – Campus IL, HubSpot, LinkedIn Learning, Skill Share ועוד רבים וטובים.

4. תפקיד ראשוני או הכשרות מקצועיות
דרך נוספת להכנס להייטק זה דרך תפקיד יותר התחלתי (כמו מנהל משרד או מנהל הזמנות) ומשם לסלול את הדרך למעלה או דרך הכשרות מקצועיות לג'וניורים שהחברות מקיימות.

5. חיבורים מקצועיים
48% מהחברות ציינו כי המקור הראשון לגיוס הינו המלצות על אנשים מעובדים של החברה. ואין זה פלא, יש כוח עצום לנטוורקינג בתהליכי גיוס (ובכלל). אל תקלו בזה ראש והשקיעו בחיבורים עם אנשים רלוונטים דרך מיטאפים, לימודים, דרך לינקדאין וכדומה.

*בתמונה – תחילת הדרך בתגלית

תפריט נגישות